prawie 24 lata, 556 opisów statków kosmicznych

TIE Conquistador

TIE Conquistador. Autor i źródło obrazka: SW Rebellion, LucasArts
TIE Conquistador
(SW Rebellion, LucasArts)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

TIE Conquistador to zmodyfikowana wersja standardowego TIE Interceptora budowanego przez Sienar Fleet Systems. Conquistador, jak jego poprzednik, przeznaczony jest do działań jako myśliwiec przewagi powietrznej. Postęp techniczny pozwolił na zbudowanie i zainstalowanie w nim niewielkich rozmiarów hipernapędu wraz z komputerem nawigacyjnym, co umożliwia myśliwcowi działanie jako eskorta grup uderzeniowych oraz wykonywanie innych zadań, w których do tej pory X-wing miał nad nim przewagę.

Także silniki zostały znacząco zmodernizowane, aby zaś skompensować wywołaną zwiększeniem masy pojazdu utratę zwrotności, zainstalowano dodatkowe dysze manewrowe, dotychczas stosowane tylko w maszynach rebelianckich. Takie rozwiazanie dodało kilka nowych możliwości manewrów do bogatego ich garnituru, jakim dysponowali już piloci pierwszych wersji T/I.

T/C można uznać za odpowiednik X-winga czy A-winga, lub też obu naraz. Jest szybki, zwrotny, dobrze uzbrojony oraz zdolny do lotów w nadprzestrzeni. Dzięki dużej zwrotności jest doskonały w walkach kołowych, a w walce na dystans jego atutami są osłony, duża prędkość oraz siła ognia. Uniwersalność trochę cierpi na braku wyrzutni rakiet, jednak w porównaniu z innymi zaletami maszyny jest to wada niezbyt znaczna.

Stocznie na Sluis Van zamierzają wkrótce wprowadzić ten myśliwiec do szerszej sprzedaży. Prawdopodobnie cena kształtować się będzie w okolicach 190 tysięcy kredytów - czyli porównywalnie do A-winga. Dla odbiorców hurtowych (minimum 36 jednostek) przewidujemy możliwość indywidualnej negocjacji kontraktów.

Foreign readers, please note that this is a non-canonical craft (or a non-canonical modification of an official one).

pełna nazwa: SVS/Sienar TIE Conquistador producent: Sluis Van Shipyards/SFS
polska nazwa: TIE Conquistador w slangu: -
prędkość: 12 wytrzymałość: 110
w atmosferze: 1300 km/h osłony: 60
hipernapęd: 1 zwrotność: 30
uzbrojenie:
  • 4 działka laserowe o mocy 180
długość: 9.6 m
rozpiętość:
załoga: 1
pasażerowie: -
ładowność: - t
cena (nowy): 190 000 kr
używany:
w użyciu od / do:
Źródła:
  • Star Wars Sourcebook
^ wróć do góry
Reklama: Twoje Imperium i Twój Wookiend

<<  wróć na główną ^ wróć do góry