ponad 23 lata, 552 opisy statków kosmicznych
wszystkie z sekcji - do porównywarki

STW - EF200 Vertigo

STW - EF200 Vertigo. Autor i źródło obrazka: Loru
STW - EF200 Vertigo
(Loru)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Vertigo to maszyna stworzona w czasach Nowej Republiki, zaprojektowana dla konsorcjum K-TEC Star Transport jako kosmiczny myśliwiec osłony. Testy pierwszego prototypu tej niezależnie zbudowanej jednostki skłoniły konstruktorów do zwiększenia ilości działek laserowych do 4 oraz zastąpienia wyrzutni rakiet wyrzutniami torped protonowych (każda mieści po 3 torpedy). Osłony oraz hipernapęd czynią z tego myśliwca kuszącą alternatywę dla ludzi, którzy nie chcą być kojarzeni ani z Imperium ani Nową Republiką. Zwarta konstrukcja myśliwca sprawia, że jest on wyjątkowo zwrotny. Potężne silniki STW - F100 zapewniają mu wystarczającą prędkość by stawić czoła myśliwcom liniowym takim jak A-wing czy TIE Interceptor.

Istnieje możliwość dostosowania parametrów myśliwca do indywidualnych wymagań klienta. Zamówienia pojedyncze realizuje warsztat projektowy, w przypadku zamówień hurtowych ich realizacją zajmą się Stocznie Sluis Van.

Wersją rozwojową tej maszyny jest myśliwiec Vertigo II.

Foreign readers, please note that this is a non-canonical craft (or a non-canonical modification of an official one).

pełna nazwa: STW - EF200 Vertigo Class Fighter / Interceptor producent: ST-Workshop
polska nazwa: myśliwiec typu Vertigo w slangu: -
prędkość: 11 wytrzymałość: 60
w atmosferze: ? km/h osłony: 30
hipernapęd: 1.5 zwrotność: ?
uzbrojenie:
  • 4 działka laserowe o mocy 180
  • 2 wyrzutnie torped (po 3 pociski) o mocy 210
długość: 8 m
rozpiętość:
załoga: 1
pasażerowie: -
ładowność: - t
cena (nowy): 145 000 kr
używany:
w użyciu od / do: Nowa Republika
Źródła:
  • Loru
^ wróć do góry

STW - EF300 Vertigo II

STW - EF300 Vertigo II. Autor i źródło obrazka: Loru
STW - EF300 Vertigo II
(Loru)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Vertigo II jest rozwojową wersją modelu EF200. Wzmocniona została konstrukcja kadłuba, oraz zamontowano nieco mocniejsze generatory osłon. Związany z tym wzrost masy zrekompensowano całkiem nowymi silnikami STW-F150B, które zamontowane są głębiej wewnątrz kadłuba. Modyfikacja ta znacząco wpływa na aerodynamikę myśliwca w czasie lotów w atmosferze. Wymieniono również działka laserowe, co zaowocowało większą o 15% szybkostrzelnością. Przekonstruowany moduł hipernapędu charakteryzuje się obecnie mnożnikiem x1 wobec x1.5 wersji poprzedniej.

Istnieje możliwość dostosowania parametrów myśliwca do indywidualnych wymagań klienta. Zamówienia pojedyncze realizuje warsztat projektowy, w przypadku zamówień hurtowych ich realizacją zajmą się Stocznie Sluis Van. Istnieje również możliwość wymiany starszej wersji tej maszyny na nowszą na preferencyjnych warunkach.

Foreign readers, please note that this is a non-canonical craft (or a non-canonical modification of an official one).

pełna nazwa: STW - EF300 Vertigo II Class Fighter / Interceptor producent: ST-Workshop
polska nazwa: myśliwiec typu Vertigo II w slangu: -
prędkość: 11 wytrzymałość: 90
w atmosferze: ? km/h osłony: 40
hipernapęd: 1 zwrotność: ?
uzbrojenie:
  • 4 działka laserowe o mocy 180
  • 2 wyrzutnie torped (po 3 pociski) o mocy 210
długość: 8.8 m
rozpiętość:
załoga: 1
pasażerowie: -
ładowność: - t
cena (nowy): 150 000 kr
używany:
w użyciu od / do: Nowa Republika
Źródła:
  • Loru
^ wróć do góry

Tankowiec kosmiczny VLCC-2 (Space Tanker)

Tankowiec kosmiczny VLCC-2. Autor i źródło obrazka: zbiory autora
Tankowiec kosmiczny VLCC-2
(zbiory autora)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Do czego może służyć tankowiec? Oczywiście do przewożenia dużej ilości płynnych (i z reguły dosyć wybuchowych) substancji na duże odległości. Do tego właśnie służy ta jednostka.

VLCC to jeden z największych standardowych przedstawicieli frachtowców kosmicznych - zarówno pod względem rozmiarów, jak i ilości przewożonego ładunku. Tankowiec ten - jak większość jego braci - jest niezgrabny i tragicznie powolny, a ze względu na kompletny brak zwrotności lepiej jest nie wpuszczać go w głąb portu inaczej, jak tylko w obstawie całej eskadry holowników. Jeżeli jednak ktoś potrzebuje przewieźć gdzieś naprawdę dużą porcję jakiegoś płynu lub gazu (czy będzie to paliwo, czy cokolwiek innego), to tankowiec okazuje się środkiem do tego celu rzeczywiście bardzo opłacalnym.

Statki tego typu nie są wyposażane w uzbrojenie, co wydaje się dosyć zrozumiałe. Posiadają natomiast bardzo wytrzymałą konstrukcję kadłuba, która ma chronić przewożony ładunek zarówno przed naturalnymi zagrożeniami w rodzaju mikrometeorytów, jak i trafieniami pocisków rakietowych czy z broni energetycznej. Pancerz tankowca porównywalny jest pod względem odporności do pancerza Gwiezdnego Niszczyciela i ma za zadanie wytrzymać wszystko. Bo jeżeli nie, to bardzo prawdopodobne jest, że cała jednostka zmieni się w gigantyczny, wyjątkowo spektakularny fajerwerk, niszczący wszystko w promieniu wielu jednostek.

Jak można wywnioskować z powyższego opisu, tankowce nie są jednostkami przeznaczonymi do użycia w niebezpiecznych rejonach Galaktyki. Zazwyczaj kursują po dobrze znanych szlakach nadprzestrzennych, między systemami zajmującymi się wydobyciem cennych pierwiastków mineralnych a rafineriami, lub między rafineriami a największymi odbiorcami paliw czy półproduktów.

pełna nazwa: VLCC-2 Space Tanker producent: ?
polska nazwa: Tankowiec (kosmiczny) w slangu: -
prędkość: 1 wytrzymałość: 700
w atmosferze: osłony: 200
hipernapęd: ? zwrotność: 0
uzbrojenie: długość: 400 m
rozpiętość:
załoga: 15
pasażerowie: -
ładowność: 250 000 t
cena (nowy): 2 500 000 kr
używany:
w użyciu od / do:
^ wróć do góry
Reklama: Needa Gips

<<  wróć na główną ^ wróć do góry