ponad 23 lata, 556 opisów statków kosmicznych

Jacht kosmiczny typu Avalon (Avalon Space Yacht)

Jacht kosmiczny typu Avalon. Autor i źródło obrazka: Battlestar Galactica oczywiście
Jacht kosmiczny typu Avalon
(Battlestar Galactica oczywiście)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Stworzony jako zamówienie specjalne projekt luksusowego i dobrze uzbrojonego jachtu. Idealna jednostka dla ambasadorów lub bogatych przedsiębiorców - połączenie ruchomej ambasady czy przedstawicielstwa handlowego z luksusowym liniowcem kosmicznym o bardzo dobrych systemach obronnych, statkiem wycieczkowym i miejscem odpoczynku. Budowany tylko na specjalne zamówienia, z możliwością wprowadzania daleko idących zmian w oryginalnym projekcie.

Jednostkę tę zdefiniować można jako hybrdę korwety i jachtu kosmicznego. Pierwszoplanową cechą przy projektowaniu tego modelu było bezpieczeństwo pasażerów i przewożonego ładunku - stąd silnie jak na jednostkę tego typu i rozmiarów opancerzenie (technika mozaikowa), mocne osłony i potężne, jak na statek cywilny, uzbrojenie. A także hangary, w których pomieścić można do dywizjona myśliwców, lub też innego typu jednostki patrolowe i transportowe.

Drugą ważną cechą nowego jachtu jest luksus. Wewnętrzny wystrój zależy całkowicie od życzeń klienta i może być przygotowany przez wybranego spośród najlepszych w Galaktyce dekoratorów wnętrz. Pojemna bryła statku powoduje, że ze strony producenta nie ma praktycznie żadnych ograniczeń - Avalon może mieć na pokładzie basen, kort tenisowy, tor do wyścigów blobów, a nawet wszystkie te rzeczy naraz... To jedynie kwestia ceny.

Do chwili obecnej zbudowano dwie siostrzane jednostki tego typu - Avalon i Ziost. Pierwsza z nich pełni rolę ruchomej ambasady Sluis Van, podczas gdy druga stworzona została na prywatne zamówienie klienta pragnącego zachować anonimowość. Oba okręty znacznie różnią się od siebie szczegółami konstrukcyjnymi, jako że ich przeznaczenie jest nieco odmienne, a i gusta właścicieli nie są przecież identyczne. Podobnie każda nowa jednostka będzie w pełni dostosowana do życzeń zamawiającego - to nie jest produkcja taśmowa, tutaj wszystko tworzy się tak, aby osiągnąć maksimum satysfakcji klienta.

Koszty budowy jednego egzemplarza A/YHT szacowane są na 10 mln kredytów, przy czym w cenę nie jest wliczone ewentualne specjalne wyposażenie lub daleko idące zmiany konstrukcyjne. Czas budowy okretu to około 2 miesiące od chwili podpisania umowy (na potrzeby budowy zarezerwowany jest specjalny dok z najnowszym wyposażeniem konstrukcyjnym), modyfikowany w zależności od dostępności specjalnych materiałów wykończeniowych, jakich zażyczy sobie klient (Sluis Van zastrzega sobie możliwośc korekty planów lub odmowy przyjęcia zamówienia z przyczyn prawnych lub pozaprawnych).

Foreign readers, please note that this is a non-canonical craft (or a non-canonical modification of an official one).

pełna nazwa: SVS Avalon-class Space Yacht producent: Sluis Van Shipyards
polska nazwa: jacht kosmiczny typu Avalon w slangu: -
prędkość: 5 wytrzymałość: 600
w atmosferze: 850 km/h osłony: 300
hipernapęd: 1 zwrotność: 6
uzbrojenie:
  • 10 turbolaserów o mocy 525
  • 8 lekkich myśliwców
długość: 250 m
rozpiętość:
załoga: 200 (w tym strzelcy: 20)
pasażerowie: 30
ładowność: 4 500 t
cena (nowy): 10 000 000 kr
używany:
w użyciu od / do:
^ wróć do góry
Reklama: Elitarna Grupa Dyskusyjna budka-z-piwem-pl

<<  wróć na główną ^ wróć do góry