ponad 23 lata, 553 opisy statków kosmicznych

Misja Sluis Van

Strona Sluis Van (wtedy jeszcze pod nazwą MCRC Eagle) zaistniała w sieci pewnego pięknego wiosennego poranka, 16 maja 1997 roku, i od tamtego czasu jej misją jest dostarczać odwiedzającym jak najwięcej wiarygodnych i sprawdzonych informacji o wszelkiego rodzaju pojazdach kosmicznych świata Gwiezdnych wojen - wraz z odpowiednimi danymi wizualnymi i technicznymi. Działaniem Sluis rządzi kilka podstawowych zasad:

Wiarygodność: oznacza, że nie mieszamy pojazdów własnej konstrukcji z tymi, które pochodzą ze źródeł oryginalnych i kanonicznych - dla tych pierwszych znaleźliśmy miejsce w salonie w stoczniach i nie zamierzamy zbytnio rozbudowywać tej sekcji kosztem pojazdów licencjonowanych.
Opieramy się jedynie na sprawdzonych, oficjalnych źródłach i nie pozwalamy, by prywatne opinie naszych pracowników wpływały na prezentowane treści. Nie mylimy podejścia profesjonalnego z podejściem demagogicznym, które ignoruje niektóre dane tylko po to, aby udowodnić swoje racje i zaprezentować twórcę jako światłego i nonkonformistycznego, lub też zarzuca czytelnika setkami danych i argumentów wziętych z księżyca, aby tylko coś mu udowodnić czy do czegoś przekonać. My, na Sluis Van, po prostu przekazujemy informacje. Nie mierzymy zapałkami długości toalety na Gwieździe Śmierci, nie przeinaczamy nazw jednostek tylko dlatego, że według któregoś z pracowników 'powinny one brzmieć inaczej', nie tworzymy rozbudowanych teorii na podstawie połówki okrętu pojawiającej się w tle rysunku na n-tej stronie 83 odcinka jakiegoś komiksu. Nasze dane pochodzą prosto od producenta i użytkowników i zostały wielokrotnie potwierdzone empirycznie, a także w dokumentacji fabrycznej i w literaturze.

Oryginalność: Prezentowane treści nie są tłumaczeniem żadnego źródła, ale rezultatem pracy autora, który poświęcił wiele wysiłku, żeby zdobyć publikowane informacje i przedstawić je w formie, w jakiej można je teraz czytać.
A więc nie przepisaliśmy tych informacji, ani nie przetłumaczyliśmy ich, za zgodą czy bez zgody oryginalnego autora. Jeśli teksty ze Sluis Van znajdziesz gdzieś w identycznej formie, to znaczy, że pochodzą one właśnie stąd. No chyba, że milion małp stukając w klawiatury przez milion lat może napisać Hamleta.

Legalność: Strona stworzona jest przez fanów dla fanów i zarząd Sluis Van nie czerpie z jej tworzenia żadnych korzyści materialnych. Wykorzystane tu fragmenty materiałów licencjonowanych mają za zadanie zilustrować odpowiednie artykuły, stanowiące odrębną i autonomiczną całość. Prawa do wszystkich nazw własnych, do świata Gwiezdnych wojen w ogólności oraz do części szczegółów należą do firmy Lucasfilm i/lub innych podmiotów, z którymi SV nie ma nic wspólnego. Wszelkie znaki handlowe czy materiały zastrzeżone przez te firmy bądź właściciela czegokolwiek, co zostało użyte na stronie Sluis Van, wykorzystywane są tu wyłącznie w celach edukacyjnych i informacyjnych, bez zamiaru naruszania czyjegokolwiek prawa własności, z zamiarem szerzenia wiedzy na temat świata Star Wars i popularyzowania poszczególnych jego aspektów.

Przy wszystkich materiałach o chociażby częściowo obcym pochodzeniu dołożyliśmy wszelkich starań, by umieścić odpowiednie informacje o oryginalnym źródle/autorze. Jeśli znalazłeś tu coś (najprędzej obrazek), co należy do Ciebie, a brakuje odpowiedniej informacji, nie omieszkaj nas o tym poinformować. Z pewnością stało się tak przez przeoczenie i postaramy się uregulować sprawę jak najszybciej.

Reklama: Firma Developerska Romek Wesoly Ltd.

<<  wróć na główną ^ wróć do góry