24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

Kanonierka Vigo (Vigo Gunship)

Kanonierka Vigo. Autor i źródło obrazka: Rebellion Era Campaign Guide, WotC
Kanonierka Vigo
(Rebellion Era Campaign Guide, WotC)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Vigo (noszący nazwę stanowiska "porucznika" w organizacji przestępczej Czarne Słońce) to podstawowy lekki transportowiec Czarnego Słońca, Xizor Transport Systems i innych powiązanych z księciem Faleenów grup w okresie galaktycznej wojny domowej. Początkowo zaprojektowany jako zwykły transportowiec, z czasem przerobiony został na coś przypominającego bardziej kanonierkę.

Pierwotna wersja AEG-77 dostosowana była do przewożenia 100 ton ładunku i dysponowała przyzwoitą prędkością, jednak okazało się to zbyt mało wobec zdecydowanych działań konkurencji, sił porządkowych czy piratów - w zależności od sytuacji i przewożonego ładunku. Kiedy liczba straconych frachtowców stała się w końcu zbyt duża, podjęto decyzję o modyfikacji tych statków i większą część przestrzeni ładunkowej wykorzystano na zainstalowanie systemów koniecznych do obsługi sześciu wieżyczek z działkami laserowymi - 4 na grzbiecie i 2 na brzuchu Vigo - oraz dwukrotnie silniejszych generatorów osłon.

W ten sposób AEG-77 stał się uzbrojonym transportowcem mogącym służyć zarówno jako kanonierka eskortowa dla innych, nie zmodyfikowanych jednostek, jak i jako jednostka do samodzielnego, bezpiecznego przewozu wartościowego ładunku. Dodatkowo jego trójpokładowe, mało regularnie zaaranżowane wnętrze pozwoliło mu pełnić rolę jednostki przemytniczej, umożliwiając instalację wielu mniejszych i większych schowków na kontrabandę.

pełna nazwa: AEG-77 "Vigo" Gunship producent:
polska nazwa: Kanonierka AEG-77 Vigo w slangu: -
prędkość: 6 wytrzymałość: 120
w atmosferze: 800 km/h osłony: 40
hipernapęd: 3 zwrotność: 20
uzbrojenie:
  • 2 działka laserowe (sprzężone) o mocy 120
  • 6 działek laserowych (wieżyczki) o mocy 150
długość: ? m
rozpiętość:
załoga: 8 (w tym strzelcy: 6)
pasażerowie: 6
ładowność: 25 t
cena (nowy): 200 000 kr
używany: 75 000 kr
w użyciu od / do: galaktyczna wojna domowa
Źródła:
  • Rebellion Era Campaign Guide
  • Galaxies
^ wróć do góry
Reklama: Palpieryna - najlepsza na ból głowy i korupcję w Senacie!

<<  wróć na główną ^ wróć do góry