24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

Barka górnicza Trilon (Trilon Mining Barque)

Barka górnicza Trilon. Autor i źródło obrazka: Galaxy Guide 8: Scouts
Barka górnicza Trilon
(Galaxy Guide 8: Scouts)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Barka górnicza to średniej wielkości frachtowiec przystosowany do samodzielnego wyszukiwania i eksploatowania złóż wartościowych minerałów. Zaprojektowany został z myślą o wydobyciu odkrywkowym na powierzchni planet, jednak z czasem zaczęto go również stosować do operacji na asteroidach oraz do innych, mniej legalnych działań.

Statek wyposażony jest w baterię czujników i analizatorów, które pomagają mu znaleźć właściwe miejsce do rozpoczęcia operacji górniczych. Jednostka ustawia się następnie nad złożem poszukiwanego minerału i przy pomocy zespołu koncentrycznie rozmieszczonych w dolnej powierzchni kadłuba palników laserowych oraz bardziej konwencjonalnych urządzeń górniczych zaczyna wkopywać się w powierzchnię planety. Odpady są natychmiast usuwane, podczas gdy poszukiwane materiały lądują we wnętrzu kadłuba, w którym mogą być poddane wstępnemu przetwarzaniu, dokładniejszym testom itd. Tak pozyskane dobra składuje się następnie w ładowni statku, która może pomieścić do 3 tysięcy ton kopaliny.

Cała obsługa procesu wydobycia jest w znacznej mierze zautomatyzowana - statek są w stanie obsłużyć dwie osoby załogi (dowódca oraz operator laserów górniczych), chociaż dla w pełni sprawnego działania przydatne będzie 9 osób. Jedna z nich może też zająć stanowisko... strzelca pokładowego - w przypadku wydobycia co bardziej atrakcyjnych minerałów ataki piratów na samotne jednostki górnicze nie są bowiem szczególną rzadkością.

Barki górnicze Trilona są ulubionym narzędziem pracy niewielkich kooperatyw górniczych, a także niektórych eksploratorów niezbadanych przestrzeni - zyski z działalności wydobywczej pozwalają im finansować kolejne wyprawy i w wielu przypadkach zapewniają środki do życia. Barki bywają czasem stosowane do wydobywania minerałów z asteroid, choć tu dużo większą popularnością cieszą się zwinniejsze statki górnicze Y-8. Palniki barki mogą też być wykorzystane w mniej zgodnym z prawem celu: zdarzało się, że korzystali z nich piraci, aby dostać się na pokład atakowanego statku lub stacji kosmicznej, krążą też opowieści o włamywaniu się przy ich użyciu do... banków. Lasery górnicze są bowiem w stanie w ciągu nanosekund przewiercić się do wnętrza typowego skarbca bankowego... oby tylko nie rozpędziły się za bardzo.

pełna nazwa: Mobile Mining Vehicle producent: Trilon, Inc.
polska nazwa: Ruchoma barka górnicza w slangu: -
prędkość: 2 wytrzymałość: 90
w atmosferze: 400 km/h osłony: 30
hipernapęd: 4 zwrotność: 18
uzbrojenie:
  • 1 turbolaser o mocy 60
  • Zespół ciężkich laserów górniczych o mocy 225
długość: 80 m
rozpiętość:
załoga: 3 (w tym strzelcy: 2)
pasażerowie: 6
ładowność: 3 000 t
cena (nowy): ? kr
używany: ? kr
w użyciu od / do: galaktyczna wojna domowa
Źródła:
  • Galaxy Guide 8: Scouts
^ wróć do góry
Reklama: Palpieryna - najlepsza na ból głowy i korupcję w Senacie!

<<  wróć na główną ^ wróć do góry