24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

Kanonierka przechwytująca Fury (Fury Interceptor)

Kanonierka przechwytująca Fury. Autor i źródło obrazka: The Old Republic, Lucasarts
Kanonierka przechwytująca Fury
(The Old Republic, Lucasarts)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Kanonierka przechwytująca typu Fury to uniwersalnego przeznaczenia bojowy transportowiec wykorzystywany przez Imperium Sithów w okresie wielkiej wojny galaktycznej. Jednostka ta sprawdza się zarówno w misjach szturmowych, jak i w walkach z niewielkimi statkami czy myśliwcami wroga. Jest również ulubionym pojazdem dyspozycyjnym Lordów Sithów.

Głównym atutem transportowca typu Fury są jego silniki nad- i podświetlne, zapewniające tej jednostce wysoką prędkość oraz porównywalną z myśliwcami kosmicznymi zwrotność. Ciężkie uzbrojenie laserowe czyni z niej natomiast groźnego przeciwnika nawet dla okrętów o rozmiarach korwety, o czym na własnej skórze przekonały się republikańskie jednostki tej klasy patrolujące region Korribanu w początkowych fazach wielkiej wojny galaktycznej.

Swoim wyglądem Fury wpisuje się w konwencję przyjętą przez Imperium Sithów i wiele jemu pokrewnych sił, przypominając między innymi swoich mniejszych braci - myśliwce przechwytujące Sithów. Płaty skrzydeł złożone są podczas przelotu i lądowania, a rozkładane do walki, co pozwala zwiększyć zwrotność statku i poprawić zasięg jego ognia.

Statek posiada centralnie położony kokpit, a między nim a dwoma silnikami głównymi znajduje się wystarczająco dużo miejsca dla drużyny wojska (zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem), lub też dla podróżującego daną jednostką Sitha wraz z osobami towarzyszącymi. W tym drugim przypadku wnętrze transportowca typu Fury jest zazwyczaj dodatkowo zmodyfikowane, luksusowo wykończone i udekorowane zgodnie z gustami jego właściciela.

pełna nazwa: Fury-class Interceptor producent: ?
polska nazwa: Kanonierka przechwytująca typu Fury w slangu: -
prędkość: ? wytrzymałość: ?
w atmosferze: ? km/h osłony: ?
hipernapęd: ? zwrotność: ?
uzbrojenie:
  • 2 potrójne działka laserowe o mocy ?
długość: ? m
rozpiętość:
załoga: ?
pasażerowie: ?
ładowność: ? t
cena (nowy): ? kr
używany: ? kr
w użyciu od / do: wielka wojna galaktyczna (po 3681 BBY)
Źródła:
  • Old Republic Holonet
^ wróć do góry
Reklama: Tusken Reader

<<  wróć na główną ^ wróć do góry