24 lata, 558 opisów statków kosmicznych

Korweta Defender (Defender Corvette)

Korweta Defender. Autor i źródło obrazka: The Old Republic, Lucasarts
Korweta Defender
(The Old Republic, Lucasarts)
link bezpośredni dodaj do porównywarki

Korweta typu Defender została stworzona na specjalne zamówienie Zakonu Jedi w szczytowym okresie wielkiej wojny galaktycznej. Miała być nie tyle okrętem liniowym, co jednostką dostosowaną do specyficznych potrzeb rycerzy Jedi i wykonywanych przez nich zadań. Chociaż okręt oparto na szkielecie istniejącego już rozwiązania komercyjnego dostarczanego marynarce wojennej Republiki, wprowadzone modyfikacje zaszły tak daleko, że jednostkę postanowiono zaklasyfikować jako odmienny typ okrętu.

Defender został przystosowany przede wszystkim do działań dyplomatycznych: na rozplanowanym pod tym kątem górnym pokładzie przygotowano między innymi oddzielne pokoje do prowadzenia negocjacji oraz dużą salę konferencyjną wyposażoną w najwyższej klasy sprzęt łącznościowy. Dolny pokład ma przeznaczenie bardziej utylitarne i prywatne: tu umieszczono ładownię, pomieszczenie medyczne oraz salę medytacyjną dla Jedi. Część rufową obu poziomów zajmuje maszynownia oraz silniki jonowe: dwa główne i dwa pomocnicze.

W podstawowej wersji dyplomatycznej korweta Defender nie posiada uzbrojenia, jednak można ją łatwo przygotować do walki przez zainstalowanie dwóch podwójnych turbolaserów oraz wysokiej mocy osłon energetycznych. Nie staje się ona dzięki temu pełnowartościowym okrętem liniowym, jednak jest w stanie bronić się przed atakiem niewielkich sił wroga lub też pełnić role przydzielane zazwyczaj siłom porządkowym.

pełna nazwa: Defender-class Light Corvette producent: Rendili Vehicle Corporation
polska nazwa: Lekka korweta typu Defender w slangu: -
prędkość: ? wytrzymałość: ?
w atmosferze: ? km/h osłony: ?
hipernapęd: ? zwrotność: ?
uzbrojenie:
  • 2 podwójne turbolasery o mocy ?
długość: ? m
rozpiętość:
załoga: ?
pasażerowie: ?
ładowność: ? t
cena (nowy): ? kr
używany: ? kr
w użyciu od / do: wielka wojna galaktyczna (po 3660 BBY)
Źródła:
  • Old Republic Holonet
  • Smuggler's Vanguard
^ wróć do góry
Reklama: Palpieryna - najlepsza na ból głowy i korupcję w Senacie!

<<  wróć na główną ^ wróć do góry